Şirket Bilgileri

Uzun yıllar sektörde başarılı firmalarda, onlarca projede yer almış isimlerin 2013’te bir araya gelerek kurduğu Trustnet, pek çok farklı sektörde, network, veri merkezi, danışmanlık ihtiyaçları için çözümler üretiyor. İnşaattan sağlığa, perakendeden eğitime yüzlerce başarılı projeye imza atan Trustnet, 30 kişilik yetkin kadrosu ile çözüm ortakları için değer yaratıyor. Bilgi teknolojileri konusunda ses getiren işler ortaya koymuş ekibin içerisinde üniversitelerde lisans ve yüksek lisans eğitimi veren akademisyenlerin yanı sıra kamu ve özel sektörde uzun yıllar tecrübe edinmiş ortaklar da yer alıyor. Trustnet’le çalışma süreçlerini özel kılan ise bilgi teknolo­jileri alanındaki teknik bilgisi, gerek çözüm ortakları gerek müşterileri ile kurduğu sağlam diyaloglar ve çalışma disiplini oluyor. Bu bağlamda, Trustnet alanında “danışman entegratör” firma kimliğiyle başlıca network ve veri merkezi konusunda danışmanlık ve entegrasyon ihtiyacı olan tüm firmalara başarılı çözümler sunmaya hazır.

Tarihçe

Uzun yıllar sistem güvenliği alanında çalışan kurucu ortakları, iş yapış süreçleri, pek çok firma tarafından sık tekrarlanan hatalar, proje yönetim süreçleri ve müşteri ilişkileri yönetimi üzerine ciddi deneyimler kazandıktan sonra 2013 yılında Trustnet’i kurdular. Erdal Arıkan ve Sinan Yılmaz’ın ortaklığı ile temelleri atılan Trustnet kurulduğu yıldan beri 5 yıldır pek çok farklı sektörden firmaya network çözümleri sunuyor. Teknik yetkinliği, inovatif çözümleri ve başarılı müşteri ilişkileri ile Trustnet, “danışman entegratör“ firma olarak büyük projelerle yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz her yıl müşteri sayısını ve sektörel derinliğini artıran Trustnet, geniş global çözüm ortağı ağı ile bütünleşik çözümler üretmeye devam ediyor.

Vizyon, Misyon & Değerler

Misyonumuz

2013 yılından bugüne yetişmiş teknik kadrosu ile “danışman entegratör” firma kimliği altında göstermiş olduğumuz başarıyı, daha da sağlamlaştırarak sürdürmek, güvenilir ve son teknoloji bütünleşik teknoloji çözümleri konusunda Türkiye’nin en çok tercih edilen çözüm ortağı olmak.

Vizyonumuz

İnsan kaynağı ve çalışan yetiştirme üzerine yapılan yatırımları artırarak küresel piyasaya teknik anlamda en iyi şekilde donatılmış ve yetişmiş insan kaynağı sunabilmek. Başka bir ifadeyle, Trustnet bünyesindeki bir çalışanın dünyanın herhangi bir noktasında çalışabilecek bilgi teknolojileri konusunda yetkin bir yetenek setine sahip olması.

Değerler

Trustnet’i başarılı kılan değerler, kurulduğu günden beri her geçen gün daha da sağlamlaşıyor; müşterileri için katma değer yaratan çalışma disiplini, deneyimli insan kaynağı, başarılı müşteri ilişkileri yönetimi ile network çözümleri konusun­da değer yaratan hizmetler sunuyor. Paydaşları ile olan ilişkilerinde, özünde güven duygusunu esas alan, uzun soluklu ve sürdürülebilir bir çalışma alışkanlığı benimseyen Trustnet, öte yandan teknik açıdan sektöründe en yetkin firma olma konusunda oldukça kararlıdır.

İnsan Kaynağı Politikaları

Trustnet, çalışan değerinin şirketin gerçek değeri olduğunu bilen bir marka; insan kaynağı ve çalışan yetiştirme üzerine yatırımları artırarak küresel piyasaya teknik anlamda en iyi şekilde donatılmış ve yetişmiş insan kaynağı sunabilmeyi, şirket vizyonu olarak benimsiyor. Bu anlamda ciddi çalışmalar yürüten Trustnet, yeni ekip üyelerini işteki ilk günlerinden itibaren, teknik anlamda derinlikli eğitim programlarına dâhil ediyor.

Sektördeki teknolojik ihtiyaçları ve yetkin insan kaynağının yeterli olmadığı noktaları tespit ederek doğru birikim ile donatılmış, yetkin ve teknik bilgisi çağın ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli insan gücü yetiştirmek için çalışmalarda bulunuyor. Bunun yanı sıra, Trustnet çalışanlarının mutluluğuna katkı sağlayacak, kariyer konusunda gelişim göstermek istediği alanda destekleyici çalışmalar da yürütmektedir.

Bilgi Güvenliği Politikası

Trustnet BİLGİ GÜVENLİĞİ

POLİTİKASI

Dokuman No POL.11
Yayım Tarihi 02.01.2020
Rev. No 00
Rev. Tarihi

Firmamız “BİLİŞİM ÜRÜNLERİ ( SERVER DONANIMLARI, NETWORK DONANIMLARI) SATIŞI VE SATIŞ SONRASI SERVİS FAALİYETLERİ” alanında hizmet vermektedir. Firmamız gizlilik, bütünlük ve tüm fiziksel ve elektronik bilgi varlıklarını korumayı taahhüt etmektedir. Bilgi ve bilgi güvenliği gereksinimleri kurumsal hedeflerimiz ile aynı doğrultuda olacaktır. Firmamız yönetimi değişime açık, iyi eğitim almış, konusunda yetkin personel istihdamı sağlayacak ve sektör içerisinde rakiplerimizle rekabeti sağlayacak finansmanı sağlamak, yeterli donanım ve altyapıyı bulunduracaktır. Bu altyapı ve personel ile birlikte gerekli finansmanda sağlanacaktır. İş sürekliliği ve acil durum planları, veri yedekleme prosedürleri, virüslerden ve bilgisayar korsanlarından sakınma, erişim kontrol sistemleri ve bilgi güvenliği ihlal bildirimi temel faaliyetlerimizin temel taşlarını oluşturacaktır. Yapılan risk değerlendirmeleri sonucunda elde edilen açıklıklar ve tehditler bertaraf edilerek müşteri ve personelimizin bilgilerine güvenli erişim sağlanacaktır.

Ayrıca risk değerlendirmeleri sonucunda amaçlarımızı belirleyip bu amaçlarım başarılması için gerekli olan kaynaklar ve şartlar sağlanacaktır.

Bu politikayı gerçekleştirmek için başta çalışanlarımızın Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarını çalışma biçimi haline getirmelerini beklemekteyiz. Tüm personel ve belirli üçüncü tarafların Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili uygun eğitimleri alması sağlanacaktır.

Bilgi güvenliği ile ilgili uygulanabilir şartlar ve bu şartların getirdiği fırsatlar ve gereklilikler yerine getirilecek ve bu şartlar sürekli iyileştirilecektir. Ayrıca firmamızın, personelimizin ve tüm ilgili tarafların bu sisteme adaptasyonu sağlanacaktır.

Bilgi Güvenliği Politikamız yılda bir kez ya da firmamızla ilgili önemli değişikliklerin olması durumunda uygunluğunu, doğruluğunu ve etkinliğini sağlamak için yönetim ve birim sorumlularının katılımıyla gözden geçirilmekte ve güncelliği sağlanmaktadır.

 

TRUSTNET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ LİMİTED ŞİRKETİ

ERDAL ARIKAN
Genel Müdür

 

 

Entegre Politika

Trustnet ENTEGRE POLİTİKA Dokuman No TRN.POL.01
Yayın Tarihi 02.01.2020
Rev. No 01
Rev. Tarihi 13.01.2021

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi aracılığı ile kaliteyi olmazsa olmaz bir zorunluluk olarak görmekte, sürekli ve kalıcı başarının, yönetim sistemlerinin uygulanması, sürdürülmesi ve sürekli iyileştirilmesi ile sağlanacağına inanıyoruz. Bu çerçevede;

 • Riskleri ve fırsatları etkin şekilde yöneterek tüm süreçlerimizi sürekli iyileştirmeyi,
 • Tüm faaliyetlerimizi ulusal ve uluslararası yasal şartlara uygun olarak yürütmeyi,
 • Yaptığımız çalışmalarda müşterilerimizin beklentilerini karşılamayı ve müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutup, müşteri memnuniyetini artırmayı,
 • Güncel Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek sürekli iyileştirme bilinciyle günün hız ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak hızlı ve güvenli Bilgi Teknolojileri altyapılarını kurmayı,
 • Danışman Entegratör Firma Kimliğimize uygun bir anlayışla, günün ihtiyaçlarını karşılayacak, müşteri isteklerine uygun güncel teknolojilerle Sistem Entegrasyonlarını, güvenli, dürüst, planlı ve istenen zamanda gerçekleştirmeyi,
 • Kalite, İSG ve Çevre bilincini başta çalışanlarımız olmak üzere tüm etki alanlarımızda yaygınlaştırmayı,
 • İSG tehlikelerini dikkate alarak ve riskleri yöneterek sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmayı,
 • Çalışanlarımıza danışmayı, yönetim sistemlerinin performansını sürekli iyileştirmek ve geliştirmek için sürece katılımlarını sağlamayı,
 • Kuruluşumuzda çalışan personelin gelişimini, kariyerini geliştirmek için planlanan aralıklar ile eğitimlere önem vererek eğitimli personel ile çalışmayı

Taahhüt ederiz.

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi aracılığı ile Çevre kirlenmesine etki eden şirket içi ve dışı etkenleri en aza indirmek ve bu çerçevede;

 • Kaynakları etkin ve akılcı bir şekilde kullanmayı,
 • Sorunları kaynağında önlemeyi ve doğal kaynakları verimli kullanmayı,
 • Geri dönüşüm teknolojisi uygulamayı,
 • Yasal şartlara ve mevzuata uygun çalışmayı,
 • Şirket içinde ve dışında çevre ile ilgili eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri organize etmeyi, bu tür faaliyetlere destek vermeyi,
 • Sürekli gelişmeyi sağlamayı

Taahhüt ederiz.

GENEL MÜDÜR

Şirket Yönetimi

Erdal Arıkan

Satış Direktörü

Sinan Yılmaz

Teknik Danışman

 

Trustnet

Trustnet yetkin ekibi, “danışman entegratör” firma kimliği ile network ve veri merkezi konusunda danışmanlık ve entegrasyon ihtiyacı olan tüm firmalara başarılı bütünleşik çözümler sunuyor.

İstanbul, Türkiye

 • Adres:Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi Levent Loft Rezidans No:201/139
  Şişli/İstanbul
 • Telefon:+90 212 915 17 17
 • E-mail:satis@trustnet.com.tr

[contact-form-7 id=”2187″]

Copyrights © Trustnet Bilgi Teknolojileri 2017. All rights reserved.

tarafından tasarlandı.